Beslenme Danışmanlığı

Beslenme danışmanlığı; genel olarak beslenme üzerindeki konularda, bebek, genç, çocuk, sporcu veya kronik rahatsızlığı olan tüm bireyler için uygulanan danışmanlık hizmetidir. Beslenme danışmanlığı ile, sağlıklı beslenmeyi sağlıklı egzersiz programı ile birleştirerek, doğru beslenme alışkanlığına yardımcı olarak yaşam kalitenizin yükselmesine yardımcı olmaktayız.
bebek beslenmesi

Bebek Beslenmesi

Beslenme, yaşamın her döneminde oldukça önemlidir. Bebeklerde beslenme daha da dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Beslenmeye bağlı ishallik durumu, hatta mineral ve vitamin eksikliğinin görüldüğü durumlar 0-24 aylık yaş gruplarındadır.

Anne sütünden sonra başlanılması gereken tamamlayıcı ve diğer önemli gıdalar ile bebeğinizin gelişimini kontrol altına alabilirsiniz. Bebeğinizin daha sağlıklı ve mutlu gelişimi için bizden destek alabilirsiniz.

çocuk ve ergen beslenmesi

Çocuk ve Ergen Beslenmesi

Çocuk ve ergen yaşlardaki kişilerin atıştırmalık, abur cubur ve tatlı türlerine ilgilerinin daha çok olduğu zamanlardır. Bazen aile kontrolünde, çoğu zaman ise kaçamak yaparak tükettiği sağlıksız besinlerle; çocuk ve ergenlerde kilo sorunu, cilt sorunu, psikolojik sorun ve daha birçok soruna davetiye hazırlar. Bu gibi sorunların önüne geçmek için uzman danışmanlardan destek almak oldukça önemlidir. Çocuk ve ergen beslenmesi hakkında bizden destek alabilirsiniz.

diyet

Yetişkin Beslenmesi

Sağlıklı kalmak ve hayatımızı sağlıklı idame ettirebilmek için beslenme oldukça önemlidir. Yetişkinlerin beslenmesi, bebek ve çocukların rol aldığı beslenme şekilleridir.

Vücudun ihtiyacı doğrultusunda gıda tüketmek ve dengeli beslenmek yetişkinlerin üstünde durması gereken bir konudur. Çocukların rol aldığı ebeveynler daha sağlıklı beslenmeli ve oluşabilecek hastalıkların önüne daha erkenden geçebilmelidir. Yetişkinlerde beslenme hakkında bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

hamilelikte ne yemeli

Hamile ve Emzikli Beslenmesi

Hamilelikte beslenme anne sağlığı kadar bebek sağlığına da etki eden bir eylemdir. Annelerin beslenmesi ile anne karnında olan bebeğin daha sağlıklı gelişmesi arasında büyük bir bağ vardır.

Sadece hamilelik sürecinde değil hamilelik sonrasında da beslenmek önemli yer tutar. Emziren annelerin süt oranını etkileyen beslenme şekline bizimle birlikte karar verebilirsiniz.

motivasyon ve iyi yaşam

Sporcu Beslenmesi

Bir sporcunun dengeli ve düzenli beslenmesi oldukça önemlidir. Sporcunun kas dokusu, yağ oluşumu ve kilosu göz önünde bulundurularak beslenmesi gerekmektedir. 

Sporcularda vücut analizi yapılıp vitamin, mineral, karbonhidrat ve protein miktarının hesaplanıp besin desteğinin karşılanması gerekmektedir. Bu konuda bizden destek alabilirsiniz.

yaşlı beslenmesi

Yaşlı Beslenmesi

Tüm yaş gruplarında beslenme önemlidir. Fakat yaşlı gruplarında beslenmek daha büyük önem taşır. Yaşlılığa bağlı olarak vücut direncinin düşmesi, çeşitli hastalıklar ve zararlı beslenmek olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Çeşitli hastalıklarla karşılaşıldığı bu yaşlarda beslenme danışmanı olarak sizlere destek olup,  sağlığınızı korumanıza destek olabiliriz.

Beslenme Danışmanlığı Nedir?

Beslenme danışmanlığı, kişilerin sağlıklı bir şekilde beslenmelerine yardımcı olmak için verilen hizmettir. Beslenme danışmanları, kişinin yaşam tarzı, sağlık durumu, beslenme alışkanlıkları, kilo durumu ve hedefleri gibi faktörleri dikkate alarak özel bir beslenme planı oluşturur.

Bu planlar, kişinin vücut ihtiyaçlarını karşılamak ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek veya kilo almak gibi hedeflere ulaşmak için gereken besinleri içerir. Ayrıca, beslenme danışmanları, kişinin beslenme alışkanlıklarını ve davranışlarını değiştirerek daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemesine yardımcı olur.

Beslenme danışmanlığı, diğer sağlık profesyonelleriyle birlikte çalışarak hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesinde de önemli bir rol oynar. Örneğin, diyabet hastaları için özel bir beslenme planı oluşturarak kan şekeri kontrolüne yardımcı olabilirler.

Sonuç olarak, beslenme danışmanlığı, kişilerin sağlıklı bir şekilde beslenmelerine yardımcı olmak için verilen hizmettir. Beslenme danışmanları, kişinin özel ihtiyaçlarını dikkate alarak özel bir beslenme planı oluşturur ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemesine yardımcı olur.